“Paris Anlaşması Madde 6 Piyasa Mekanizmaları ve Türkiye’nin Seçenekleri Değerlendirmesi” bileşeni kapsamında ikinci çalıştay programı

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülmekte olan “Partnership for Market Readiness – Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR) Türkiye Projesi-II” faaliyetleri kapsamında 1 – 2 Temmuz 2020 tarihlerinde kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla “Paris Anlaşması Madde 6 Piyasa Mekanizmaları ve Türkiye’nin Seçenekleri Değerlendirmesi” bileşenine ait ikinci çalıştay programı gerçekleştirilmiştir.

Bileşen kapsamında Türkiye’nin durumunun Paris Anlaşması Madde 6 özelinde değerlendirmesinin yapılması ve Türkiye’deki politika yapıcıları için kapasite ve bilgi oluşturulması hedeflenmektedir. The European Roundtable on Climate Change and Sustainable Transition (ERCST) kurumundan Kıdemli Danışman ve Araştırmacı Andrei Marcu’nun yönetiminde gerçekleşen çalıştay sırasında Madde 6 ‘ya dair konular derinlemesine tartışılmış ve sektör katılımcılarının görüşleri alınmıştır.